RFID ile Hayvanlarınızın Takibi ve Güvenliğini Sağlayın, Mandıranızı Yönetin

RFID teknolojisi ile geliştirilmiş sistemler ile mandıranızın yönetimini hayallerinizin ötesine taşıyabilirsiniz. Ahırınızda, merak ettiğiniz anda ve oturduğunuz yerden kaç tane büyük veya küçükbaş hayvanınız olduğunu tek tek sayım yapmadan bilmek güzel olmaz mıydı?

Hangi büyük veya küçükbaş hayvanınız ne kadar besin tükettiğini, ne kadar süt verdiğini, hangi hastalıkları geçirdiğini, hangi tedavilerin yapılıp ilaçlarının veriliğini ve bunlara bağlı olarak her bir hayvana özel verimlilik grafiklerini, günlük, aylık veya yıllık olarak düzenli raporlarla takip etmek ister misiniz?

İşletmenizin karlılığı açısından bu verileri zahmetsizce, yerinizden kalkmadan bilgisayar üzerinden almak ister misiniz? Hayvanlarınızın ateşi yükseldiğinde, alarm verilmesinden kalp atışları gibi sağlık takibine kadar her türlü takibi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle yeni besin maddelerinin denenmesi sürecinde, hangi yemin daha çok verim sağladığını, hangisinin daha az verime neden olduğu gibi istatistiksel bilgileri kısa ve uzun zamanlı olarak tespit edebilirsiniz.

Bu sayede verimliliği düşük olan hayvanlarınızı işletmenin karlılığı açısından elden çıkarabilirsiniz. RFID sistemlerinin ekonomik sahip olma maliyetleri ile kısa sürede yatırımınızın karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz. Hayvancılık sektöründe verilerin ölçülme zorluğundan dolayı çok değerli bilgiler kayboluyor. Kurulumu ve kullanımı çok kolay olan RFID sistemleriyle bu tür kayıplar yaşamayacaksınız.