RFID ile Deponuzun Kontrolü Sizde Olsun Zamanınız Size Kalsın

RFID teknolojisi kullanılarak çok büyük depoların içerisindeki ürünlerin giriş çıkışlarıda otomatik olarak çok kısa bir sürede denetleyebilirsiniz. Yurt dışında WallMart gibi çok büyük perakende tedarikçileri depolarında bu sistemi kullanmaktadır.

Stok takibinde her ürüne veya paletler üzerine, etiketler takılarak ürünlerin sayımı yapılır.

RFID ile Depo Takibi Nasıl Yapılır?

Depo girişine gelen RFID etiketli paletler depoya girerken üzerindeki etiket okunur ve stok programına girdi verisi aktarılır.Depo girişlerinde olduğu gibi depo çıkışlarına da yerleştirilecek olan RFID antenler sayesinde depoda bulunan paletlerin çıkışında toplu ürün çıkışının miktarı direk olarak stok yazılımına aktarılarak sistem içinden ne kadar ürünün çıktıgı bildirilir.

Giriş ve çıkışlara yerleştirilecek RFID okuyucularla, deponuzun takibi çok rahatlıkla yapılabileceği gibi ayrıca seyyar RFID terminaller yada el terminalleriyle depo içerisinde kısa süreli bir gezintiyle ürün miktarının sayımı çok rahatlıkla yapılabilmektedir.

Bu sistem sayesinde büyük depoların yönetimi çok rahatlıkla yapılabilmektedir. Ayrıca ay, dönem yada yıl sonu stok sayımları için günlerce çalışmayarak sadece bir kaç saat içerisinde tek bir kişi tarafından yapılabilecektir.