RFID Haberler

Haz
2017
Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi-Arbim Kuruluyor
Nis
2017
Rfid Kullanan Robotlar ile Eşya Kaybetmeye Son!

Bilimkurgu filmlerinde ev işlerine yardımcı olan robotlar için pratikte erken olabilir ama teoride hiç de erken değil. Bu konu ile ilgili çalışmalar yıllardır devam ediyor. Bu çalışmalar sonucunda bulunan RFID teknolojisi ise robotların eşyaların konumunu saptamasına yardımcı oluyor.

Devam

Şub
2017
IoT, Taşıma ve Sağlık Hizmetinde Çığır Açmaya Hazır

Dijital ortamda paylaştığımız kişisel bilgilerin en önemlisi belki de sağlığımızla alakalı olanlar. Sağlık bilgilerinin uygunsuz paylaşımı potansiyel olarak kişilerin kariyerini kötü etkileyebilir veya itibarını bozabilir. Aynı zamanda, bu bilgilerin dijitalleştirilip, uygun şekilde paylaşımı teknik olarak sağlık konusunda büyük tasarruflara neden olabilir.

Devam

Eyl
2016
Neden Kütüphanelerde RFID Sistemi

Kütüphanelerdeki materyaller farklı nedenlerle her zaman doğru yerlerinde bulunamamaktadır. Yanlış yere konulan bir materyalin fark edilmesi ise tek tek tüm materyallerin kontrolü ile ortaya çıkmaktadır.

Devam

Eyl
2016
Hazır Giyim Sektöründe RFID

RFID teknolojisinin hazır giyim sektöründe başarılı olarak kullanıma geçilmesinin önkoşulu, tüketicilerin bu teknolojiyi anlamaları ve faydalarını görmelerine bağlıdır. Bunun için RFID teknolojisinin avantajları, açık ve şeffaf olarak tüketicilere sunulmalıdır.

Devam

Haz
2016
RFID ve Tedarik Zinciri
Oca
2016
RFID Sıcaklık Sensörleri Onaylandı
Eyl
2015
Freescale and Vestel Electronics Collaborate to Jointly Develop RF Remote Controlled LCD TV

Freescale Semiconductor and Vestel Electronics announced today that they have been working together to develop an LCD-TV with radio frequency (RF) remote control that uses Freescale’s BeeStack Consumer ZigBee-RF4CE platform. Vestel, one of the largest TV manufacturers in Europe, worked with Freescale to design the RF target board to replace infrared (IR) in the TV and implement the RF4CE network.

Devam

Ağu
2015
Kaçınılmaz Gelecek: RFID

Kablosuz barkod etiketleri daha çok hayatımıza girecek. “Maliyet donanımda değil etiketlerin kendisinde.” Satın alındığı zaman fiyatı ve kimliği barkodundan okutulmayan bir ürün kaldı mı? Ölçeği ne olursa olsun mağazaların tamamı ürünlerinin fiyatlarını ve kimliklerini barkotlar sayesinde takip ediyor.

Devam

Ağu
2015
RFID Uygulamaları Sempozyumu 3 Gerçekleşti
Ağu
2015
ROCK'N COKE 'DE RFID!

Türkiye'nin en büyük açık hava müzik etkinliği Rock'n Coke için festival alanında dev bir müzik kasabası kuruldu. 150 kişinin 1.5 aylık çalışması sonucu inşa edilen müzik kasabasında, katılımcıların iyi vakit geçirebilmeleri ve her türlü ihtiyaçlarını giderebilmeleri için tüm ayrıntılar düşünüldü.

Devam

Haz
2015
RFID Teknolojisi: Fırsatlar, Engeller  ve Örnek Uygulamalar
Mar
2015
İspanyol Kan Bankasında RFID
Mar
2015
Docrates Kliniğinde İletişim RFID ile Gelişiyor

Kanser teşhis, tedavi ve takip bakımı konusunda uzman özel bir tesis olan Docrates Kliniği gerçek zamanlı konum sistemini sadece hastaların, personelin ve demirbaşların hastane içindeki yerlerini tespit etmekle kullanılmıyor aynı zamanda hastalara ve personele özellikle acil durmularda anlık mesajlaşma özelliği sağlamak amacına da hitap ediyor.

Devam

Oca
2015
Coca Cola Yaz Kampında RFID
Eyl
2014
Perakende Sektöründe Pilot RFID uygulaması