RFID Çözümler

May
2017
Madencilik Sektöründe IoT Çözümleri

Wipelot RTLS Madencilik IoT çözümü Türkiye’nin önde gelen maden ocaklarında kullanılmaya başlandı. Sistem, yer altında kilometrelerce uzunluktaki galerilerde ve yer üstünde milyonlarca m2’lik alanlarda metre altı konum hassasiyeti ile çalışmaktadır.

Devam

Ara
2016
Havacılık RFID MRO Bakım Çözümleri
Ara
2016
Havacılıkta Kabin içi RFID Çözümleri

Havacılık ve özellikle uçak bakım sektöründeki bir çok iş süreci, çok sayıda ekipman, parça ve işgücünün beraber etkileşimli bir şekilde iç içe işlediği karmaşık sistemlerden oluşmaktadır. Bu iş süreçlerinde gerçekleştirilecek her türlü iyileştirme verimliliğe büyük katkı sağlamaktadır. RFID teknolojilerinin MRO sektöründe kullanımı, son yıllarda hayata geçerek veriye en doğru, hızlı şekilde ulaşmaya imkan tanımaktadır.

Devam

Kas
2016
Elektronik Baret Sistemi

Bu sistem sayesinde işçilerinizin çalışma sahasında baret takıp takmadıklarını kontrol edebilirsiniz. Sistem, hareket, düşme durumlarını algılar, acil durumlarda işçinin konumunu bildirir. Baretin çıkarılmasının yasak olduğu alanlarda “Çıkarılma Alarmı” oluşturur, baret kullanım süresini ölçer.

Devam

Kas
2016
Forklift - İşçi - Kaza Uyarı Sistemi
Eki
2016
Depo Stok Sistemleri

RFID teknolojisi kullanılarak çok büyük depoların içerisindeki ürünlerin giriş çıkışlarıda otomatik olarak çok kısa bir sürede denetleyebilirsiniz. Yurt dışında WallMart gibi çok büyük perakende tedarikçileri depolarında bu sistemi kullanmaktadır. Stok takibinde her ürüne veya paletler üzerine, etiketler takılarak ürünlerin sayımı yapılır.

Devam

Eki
2016
RFID Mağaza Yönetimi

Mağazanıza depodan hangi ürünler geldi ? Ne kadarı satıldı, şu anda ne kadarı reyonlarınızda? RFID ile mağazanızı takip etmek ve ürünlerinizin güvenliğini sağlamak hayal edemeyeceğiniz kadar kolay ve hızlı. Yeni RFID sistemleri ile hem mağaza güvenliği, hem de stok takibi yapabilirsiniz.

Devam

Eyl
2016
RFID Demirbaş Takip Sistemleri

RFID teknolojisi ile geliştirilmiş sistemler sayesinde hangi donanımınızın nerede olduğunu, kaç sayıda olduğunu anında internet tabanlı ara yüzden takip edebilirsiniz. Stok yada depo sayımınızı RFID cihazlarla, sadece depoda dolaşarak yapabilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi dörtte bir oranında kısaltmış olur ve vakit kazanırsınız.

Devam

Eyl
2016
RFID Lojistik Takip Sistemleri

Madenler ve Limanlar gibi lojistik taşıma faaliyetlerin yoğunlukta olduğu, işletmelerde kamyon ve tır girişlerinin veya çıkışlarının kayıt altına alınma zorluğundan dolayı RFID destekli Kamyon ve TırTakip sistemi RFID sistemleri ile oldukça kolay hale getirilir.

Devam

Ağu
2016
RFID ile Hayvan Takip Sistemi

RFID teknolojisi ile geliştirilmiş sistemler ile mandıranızın yönetimini hayallerinizin ötesine taşıyabilirsiniz. Ahırınızda, merak ettiğiniz anda ve oturduğunuz yerden kaç tane büyük veya küçükbaş hayvanınız olduğunu tek tek sayım yapmadan bilmek güzel olmaz mıydı? Devam

Ağu
2016
RFID Hastane Yönetim Sistemi

Sağlık sektöründe zaman hayat demektir. Saniyelerin bile hasta yaşamı için kritik olduğu zamanlarda alet ve personel aramak risklidir. RFID sistemleri ile 1 saniyede Medikal Cihazlar ve personelinizin nerede olduğunu, gerçek zamanlı görebilirsiniz.

Devam

Tem
2016
RFID Otomatik Geçiş Sistemi

RFID Otomatik Geçiş Sistemleri (OGS) ile otomobillerin camına yapıştıracağınız ince RFID etiketi ile durma veya bekleme yapmadan sitenize, iş yerinize hızlıca giriş ve çıkış yapın hem zamandan kazanın hem de otoparkınızın denetimi sizde olsun.

Devam

Tem
2016
RFID Personel Takip Sistemi

Çalışanların işyerine giriş /çıkışlarının yetkilendirilmesini, çalışma, fazla mesai, devamsızlık, izin, istirahat sürelerinin izlenmesini ve hesaplanmasını sağlar. Hesaplanan süreler bordro programına ve/veya maliyet programlarına aktarılabilmektedir.

Devam

Haz
2016
RFID Kütüphane Sistemi

UHF RFID kütüphane sistemlerinde kullanılabilecek en son teknolojidir. Klasik EM (Elektro-Mekanik) güvenlik sistemlerinin aksine nesnelerin tanımlanmasını olanaklı hale getirerek kitaplara yerleştirilen RF çiplerinin sadece güvenlik değil, sayım, ödünç verme, iade alma, yer belirleme gibi konularda da kullanımını sağlamaktadır.

Devam

May
2016
Dericilik Sektöründe RFID

Dünyanın sayılı deri ve deriden mamul üreten ülkelerinden biri olan Türkiye' de, ham madde tedarikinden üretime, depolama ve sevkiyat sonucunda toptancılara ve perakendecilere uzanan süreçleri, RFID sistemleriyle izlemek, sektörde yaşanan farklı problemlerin önüne geçilmesini kolaylaştıracaktır

Devam

Haz
2014
RFID Kuyumculuk Sistemi

Günümüzde kuyumculuk sektörüne yeni bir soluk getiren ve gerek üreticilere ve gerekse dükkan sahiplerine sonsuz kolaylık sağlayan RFID teknolojisi, bu sektörde yaşanan sayım, güvenlik, sahtecilik, hizmette hız gibi konulara farklı çözümler üretmektedir.

Devam